Okulary do codziennym stylizacji powinny być przede wszystkim uniwersalne. Takie modele dobrze sprawdzają się zarówno do eleganckich ubiorów, jak i tych nieco mniej oficjalnych, sportowych. Które modele oprawek są obecnie w modzie?

Czym się kierować, wybierając oprawki do okularów?

Każdy z nas chce wyglądać modnie, nadążając za obowiązującymi trendami. Niemniej jednak powinniśmy mieć świadomość, że przy doborze oprawek okularowych należy wziąć pod uwagę także inne aspekty. Podstawowym jest kształt naszej twarzy – zupełnie inne modele pasują bowiem do twarzy okrągłej, inne natomiast do trójkątnej. Istotny są również typ urody, kolor oczu, a nawet kolor włosów. Niemniej jednak styliści zawsze mają na uwadze różnorodność, jaką się cechujemy, dlatego wśród aktualnie obowiązujących wytycznych znajdziemy doskonałe propozycje dla każdego. Pamiętajmy jednak, że podążanie wyłącznie za modą może okazać się zgubne, podobnie jak w kontekście pozostałych elementów stylizacji.

Jakie oprawki są obecnie w modzie?

Wybór odpowiednich oprawek do codziennych stylizacji jest kluczowy, jeśli zawsze chcemy wyglądać perfekcyjnie. Powinny one charakteryzować się swego rodzaju uniwersalnością, a więc pasować zarówno do stylizacji eleganckich, jak i sportowych. Dobrym rozwiązaniem będą oprawki givenchy w kształcie tak zwanych kocich oczu. Niezwykle modne, a dodatkowo dodające szyku. Warto podkreślić, że tego typu oprawki wyszczuplają twarz i nadają jej nowego wyrazu. Osobom ceniącym klasykę z pewnością spodobają się prostokątne oprawki z wyraźnie zaznaczonymi krawędziami. Ich odmianą są modele w kształcie trapezu, które również wpisują się w obowiązujące obecnie trendy. Pasują one zwłaszcza osobom o okrągłej twarzy, która wymaga pewnej korekty pod kątem nadania odpowiedniego kształtu. Ciekawą alternatywą będą przezroczyste oprawki w różnych kształtach. Będą one dobrym wyborem do dosłownie każdej stylizacji, zatem sprawdzą się zwłaszcza w przypadku osób, które lubią eksperymentować z modą. Możemy też zdecydować się na klasyczne okulary aviator – jak twierdzą styliści, pasują one do wszystkiego, dlatego można nadać im miano uniwersalnych.

Sprawdź:   Jakie spodnie do krótkich nóg? - rozwiązanie dla ciebie

Kolor oprawek na co dzień – czy ma znaczenie?

Dobierając oprawki, które będziemy nosić na co dzień, warto zwrócić uwagę nie tylko na sam kształt, lecz również na ich kolor. Choć bardzo modne są obecnie kolorowe oprawki, to jednak uniwersalnym wyborem będą modele w stonowanych barwach. Dobrze sprawdzą się tutaj klasyczna czerń, odcienie beżu oraz granatu. Niemniej jednak osoby, które lubią bawić się modą, mogą zdecydować się na oprawki prada damskie, które przedstawiają mieszankę kolorów, na przykład bieli i czerni. Rozwiązanie to bazuje na uniwersalnych, pasujących do wszystkiego kolorach, a jednocześnie pozwala wyróżnić się z tłumu. Pamiętajmy, że o ile w przypadku sportowych stylizacji możemy pozwolić sobie na odrobinę fantazji w kontekście doboru oprawek okularowych, o tyle w przypadku stylizacji wyjściowych powinniśmy wybierać proste, stonowane kolory.

 

 Podobne tematy